Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Testy Nobile


11 odpowiedzi w tym temacie

#1 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 11 February 2017 - 09:18

Wg Facebooka dzisiaj na COS a jutro na BSA można testować sprzęt NOBILE Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

#2 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 11 February 2017 - 10:49

tez to widziałem, potwierdzam. Ale testy związane chyba też z imprezą, która się dziś będzie krecić.



#3 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 11 February 2017 - 11:02

Nobile jest jednym ze sponsorów imprezy a jak ma się bilet to jest dodatkowo 20% zniżki na karnet w ośrodkach: SON, COS, BSA Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

#4 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 February 2017 - 22:04

A oni mają jakieś ciekawe Desiwa ? Jakoś w sklepach tego nie widać.


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#5 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 14 February 2017 - 08:40

No wiesz... u nich produkuje Pathron i Raven oraz kilka innych zachodnich marek. Kiedyś mieli bardzo chwalony model Cobra a SzymSzym dobrze pisał o Tricky.

Nie znam bieżącej linii więc nie jestem w stanie nic więcej powiedzieć ale kupiłem mojemu młodemu JibberJabbera w tym roku (350 zł za nówke z gwarancją na wyprzedaży bezpośrednio w fabryce) i byłem pod wrażeniem jak ta deska jest zwrotna i jak fajnie trzyma krawędź przy swoim flexie.

Nobile na pewno jest dobrą propozycją na pierwsze drewno ze względu na stosunek jakości do ceny a zaawansowani na pewno też znajdą coś ciekawego.

 

Na YT można zobaczyć filmiki OXS-a (Marcin Karkowski?) jak ujeżdza Nobile na Pilsku i okolicach Szczyrku. 

 

Edyta:

Przykład jazdy, jeszcze pod marką Contract:


Użytkownik slv edytował ten post 14 February 2017 - 12:12
dodanie filmiku


#6 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 14 February 2017 - 14:23

Wydaje mi się , ze na nobile jeździ (l) na przykład szwabski team narodowy , wiec raczej produkt musi być konkretny...

#7 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 February 2017 - 17:31

Wydaje mi się , ze na nobile jeździ (l) na przykład szwabski team narodowy , wiec raczej produkt musi być konkretny...


No ale twardy sprzęt snowboardowy, tak ?

Wiem ze są fabryka i to już prawie ostatnia w EU. Chyba tylko Capita i fabryka która dla Burka robi została co ?
Korua Shapes robi u nich również desiwa.
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#8 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 14 February 2017 - 18:02

Widziałem na twardym ale tez na bx.
No i rzeczywiście pamietam entuxjastyczną reckę szymszyma deski tricky, nawet się po niej podjaralem żeby sobie kupić ;)

#9 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 14 February 2017 - 23:27

Dla mnie na z sztywniejszych twintipów które mają świetnie jeździć a przy tym, żeby press był widoczny to wyraźna pierwsza trójka: Tricky, NS Proto (nie mogę się doczekać objechania Ripsawa) i Ride Burnout. 
Lib TRS, Travis, Gnu RC, Ride Helix, Crook, Lobster Parkboard, Burton Custom X, gorzej na krawędzi a tylko Crook wyraźnie lepiej się wyginał. 

ProDish, jakby fajność mierzyć widocznością w sklepach/na stokach to najfajniejszą firmą będzie Wed'ze ;) 

Na Nobile jeździ kadra alpejska Niemiec i Korei Płd. No i oczywiście Gniazdo :) Ale w sumie nie wiem na jakim modelu jeździ.
Mam też gigantkę Nobile, jest konkret produkt, ale porównanie tylko do SG mam.
 



 



#10 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 15 February 2017 - 21:10

Mam wrażenie, że ma tu zastosowanie przysłowia: cudze chwalicie a swego nie znacie ;-)

 

W tej klasie cenowej chyba trudno znaleźć cokolwiek podobnej jakości więc początkujący lub osoby z okrojonym budżetem na pewno powinny brać tą markę pod uwagę.

 

Na pewno marketing kuleje bo w niewielu miejscach ich widać a stronie jako dystrybutor widnieje tylko lulagoga więc to chyba jedyny sklep stacjonarny :-/



#11 dudi_wroc

dudi_wroc

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisano 20 February 2017 - 13:29

Gniazdo lata na .... gniazdo :) póki co to pewnie jakiś inny model ubrany w szaty gniazda :). Chyba ma też nad typowo swoim desiwem pracować jak z nim rozmawiałem. No lata ale przypuszczam że rider tej klasy lata na wszystkim :). Sam jestem ciekawy ich desek ale póki co Kitem głównie Nobile żyje.

#12 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 February 2017 - 14:12

ProDish, jakby fajność mierzyć widocznością w sklepach/na stokach to najfajniejszą firmą będzie Wed'ze ;) 

 

eeee w Polsce to chyba Raven :)

wszędzie w PL widać Ravena głównie.


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama