Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Ride Insano


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rai

Rai

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 26 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 January 2017 - 17:52

Witam, przymierzam się do zakupu nowych butów, w oko wpadły mi Ride Insano, ktoś ma, jeździł w nich i był by chętny podzielić się opinia?

#2 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 January 2017 - 17:59

jedyna znana mi persona jeżdżąca w tych butach, tutaj niestety jest non grata...
po namyśle - szym szym coś może wiedzieć w temacie... ale nie wiem na 100pro...  :bag:


  • Misiek Bielsko lubi to
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#3 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 16 January 2017 - 18:43

Ja jeżdżę w insano ;), praxx, mam nadzieję ze to powyżej nie o mnie ?

#4 Rai

Rai

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 26 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 January 2017 - 18:47

Ja jeżdżę w insano ;), praxx, mam nadzieję ze to powyżej nie o mnie ?

to pochwal się wrażeniami:)



#5 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 January 2017 - 18:56

Ja jeżdżę w insano ;), praxx, mam nadzieję ze to powyżej nie o mnie ?

 

uznajmy, że się nie znamy... wybrnąłem..?  :bag:


skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#6 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 16 January 2017 - 19:43

Jeżdżę drugi sezon, wcześniej zawsze driver'x ( chyba cztery modele) .
IMO insano są mniej sztywne ( ale to pewnie można powiedzieć o 95% butów )
Sztywniejsze od ionow, do których kilka razy próbowałem się przekonać ( także bezpośrednio przed zakupem ride'ów), śle nigdy się nie udało...
Insano mają stosunkowo cienki materiał linera ( dość twarda pianka ) - jak miałem na jednej nodze insano a na drugiej iona to but burtona wydawał się wyłożony grubą watą :). Ja tego nie lubię i pod tym względem insano mi odpowiada : but jest mocno " opiety" już przed wiązaniem( był wygrzewany w sklepie, wiec teoretycznie pianka mimo że cienka powinna się doformiwac do stopy) , but zewnętrzny tez jest "ciasno" zaprojektowany, z zewnątrz myśle, że od biedy można je pomylić ze "zwykłymi" zimowymi butami ...
nie ma siły - musi się to troche odbić na komforcie, coś za coś - czujesz but na nodze. Ale dzięki temu jest responsywnie.
Język w bucie wewnętrznym tez jest mocno sztywny ( plastik) wiec po mocnym zapięciu w stawie skokowym na wielki ruch nie ma co liczyć ( to była dla mnie najbardziej odczuwalna charakterystyka tez w końcu twardych DC TravisRice)
Dwustrefowe boa w połączeniu ze sprytnym przewiązaniem linek na języku - pozwala naprawdę dobrze równomiernie docisnąć wiązanie . Tu miałem obawy, nigdy wcześniej w boa nie jeździłem , a kiedyś próbowałem jednostrefowe - zupełna porażka na mojej stópce z podbiciem a'la Tytus de Zoo... w insano jest naprawdę ok , a ja na 10 mierzonych butów mogę wytrzymać w 1-2, właśnie ze względu na mega wysokie podbicie.
Boa jest wygodne, choć "pierwsze wiązanie " po włożeniu buta chyba mimo wszystko szybciej mi szło w speedlacing burtona - to jest naprawdę super fajny i prosty system .
No i niestety ci kilka zjazdów jednak trzeba boa dokręcać - nie wiem czy to puszcza " na kółku" ( wydaje się mało prawdopodobne, są ram jednak jakieś "zapadki " , czy po prostu linki się układają inaczej po jeździe ( bo przecież nie rozciągsją...) - w każdym razie - co pewien czas dokręcić trzeba . Mi to nawet nie przeszkadza , bo z kolei ponieważ jeżdżę w butach naprawdę mocno zaciągniętych , to i tak lubię sobie sam linki poluzować na krześle ( a w gondoli tym bardziej...) - a sumarycznie takie lekkie poluzowanie i potem dokręcenie to jednak trwa 2-3 sekundy, wiec jak ktoś tez tak ma , to to jest dobry system .
Jedno co mnie denerwuje, to jakiś głupi patent z dodatkowym zapinaniem "zacisku" buta wewnętrznego na takim zaczepie na języku linera- nie wygodne to i IMO utrudnia wiązanie .
Co do jakości - zrobione bardzo porządnie , ale po półtorej sezonu jakieś minimalne przetarcia na krawędziach szwów zaczynaja się pojawiać.
Generalnie : zgrabne, lekkie, sztywne i responsywne buty. Z zaletami i ew. Wadami ( co kto lubi) systemu boa . Wygoda porównywalna do driverów ;) , ale w miękkich kapciach to przed telewizorem można siedzieć ...
Pomogłem ?
Choć w przypadku butów - 100x to było mówione - mierzyć , mierzyć , mierzyć . Szczególnie chyba przy tego typu laczkach - jakby coś się nie ułożyło na stopie, to będzie bolało ...

#7 Rai

Rai

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 26 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 January 2017 - 19:56

Pewnie że pomogłeś! dzięki za opinię, przy najbliższej okazji jadę je przymierzyć i jak tylko będzie rozmiar to je biorę. 



#8 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 17 January 2017 - 17:59

jedyna znana mi persona jeżdżąca w tych butach, tutaj niestety jest non grata...
po namyśle - szym szym coś może wiedzieć w temacie... ale nie wiem na 100pro... :bag:


W insano nigdy nogi nie miałem, ale parę osób z Poznania jeżdżących na poziomie w nich lata i wszyscy zadowoleni z butów. Ja jeżdżę w ride Lasso i moje następne buty to też ride będą.

Co do haczyka do sznurowania linera to faktycznie upierdliwy i trzeba technikę sobie wyrobić zapinania go.

Co do 'puszczania' boa to nic takiego nie ma.miejsca. Normalna sprawa ze po rozgrzewce czy pierwszym zjeździe trzeba dociagnac bo noga.inaczej w bucie się układa, linka się równomierniej układa. W speedlace Burtona miałem to samo.

#9 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 05 March 2017 - 20:11

Niestety muszę zweryfikować swoją opinię o trwałości i jakości wykonania tych butów.
W pierwszym roku użytkowania (prawie) nic nie zapowiadało katastrofy, ale teraz ( kupione i pierwszy raz jechane chyba w listopadzie 2015 - czyli powiedzmy ze do maja dojeżdża drugi sezon ) masa rzeczy dość nagle ( moze nie przygladnąłem się wcześniej jakos mega dokladnie...) zaczep się sypać : zarówno na piętach jak i na czubach - tam gdzie wiązanie najwiecej pracuje - przetarła się "skóra" i wyłazi biały materiał spod spodu. Rzepy w obu butach po obu stronach ( liner : zapięcie języka przed wiązaniem ) - odchodzą ( ewidentnnie " wyrwane do przodu" poprzez nacisk goleni na język). Szwy przy krawędziach - wyraźnie zaczynają się przecierać...
Generalnie - moim zdaniem przy tej klasie, a własnym razie cenie, buta - to się nie powinno dziać , na pewno nie tak szybko. W każdym razie w burtonach jakie miałem wcześniej się nie działo ...
Jeżdżę sporo, ale bez przesady : nie mieszkam na stoku. Myśle, ze te buty nie mają na liczniku więcej niż 50, max 60 dni ...
Także zmieniam rekomendacje : ze względu na trwałość nie polecam .
  • praxx lubi to

#10 Navigator

Navigator

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 39 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 March 2017 - 23:56

md.sign trochę mnie zmartwiłeś. Kupiłem te buty i po trzech dniach wyglądają średnio :(. Nie powiem, bo jeździ się w nich bardzo dobrze. Wygodne, sztywne i przyjazne w użytkowaniu, tylko chciałbym, żeby wytrzymały więcej niż rok. Northwave Decade rozklepały mi się po dwóch latach, ale nie widać po nich zniszczenia i kupiłem je za 460 zł, więc oczekuję, żeby buty za  3x tyle wytrzymały ciut dłużej. Poniżej link do zdjęć. Doprecyzuję tylko, że wiązania na jakich jeździłem, to Union Atlas. https://goo.gl/photo...vf9M3x437bPdXU6



#11 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 14 March 2017 - 08:21

Nie pocieszę Cię : wyglądają całkiem nieźle, będzie gorzej ;)
Mam nadzieję, ze nie kupiłeś ich po mojej wcześniejszej rekomendacji...
Ta ich "ekoskóra" na cholewce i czubie buta to moooze nadałaby się na okładki do zeszytów dla klas I-III, na pewno nie na tak wytężone miejsce w butach snb.
Jak będę miał chwilę, to wrzucę zdjęcia swoich.

Użytkownik md.sign edytował ten post 14 March 2017 - 08:22