Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Pec Pod Sněžkou


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 michalb

michalb

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 11 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 August 2016 - 06:57

Witam
Czy ktoś był i może wypowiedzieć się w temacie? Trasy dobrze są przygotowywane, jak infrastruktura, może ktoś ma jakieś noclegi do polecenia? Do zimy jeszcze trochę ale dla większej grupy czas zacząć myśleć.
Z góry dzięki



#2 Art

Art

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 21 postów
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 18 September 2016 - 12:19

Cześć,

Jako że to moje okolice powiem Ci że Pec pod Śnieżką jest bardzo fajnym ośrodkiem. Trasy są zróżnicowane więc każdy znajdzie coś dla siebie. Co do przygotowania tras -  zawsze są przygotowane na najwyższym poziomie, jednak Czesi potrafią :) Wszystko zależy od warunków atmosferycznych i hojności pani Zimy, a jak wiemy z roku na rok nie wygląda to optymistycznie :( więc nie wolno nastawiać się na bóg wie jak zejebisty śnieg itp. Jeżeli będzie mróz na pewno Czesi dołożą wszelkich starań by uruchomić jak najwięcej tras. 

Co do noclegów nie pomogę Ci bo nigdy tam nie nocowałem.

Nie wiem czy wiesz ale Pec pod Śnieżką to jeden z 5 ośrodków połączonych jednym karnetem czyli możesz śmigać 5 różnych miejscowościach. Pomiędzy nimi jeżdżą skibusy więc każdego dnia można zwiedzić inną miejscówkę.

Tutaj masz link  http://www.skiresort.cz/pl/

Bardzo fajna jest Cerna Hora czyli Jańskie Łaźnie, z tych pięciu ośrodków jest to największy kompleks i co się z tym wiąże tłumy w sezonie też są.  

Jak już będziecie na miejscu to warto też się wybrać do Szpindlerowego Młyna, już macie niedaleko. Jest to najlepszy ośrodek w Czechach ale niestety cena karnetów też jest wysoka. Ale jakość tras, ich długość, szerokość powala jak na nasze warunki :D uwielbiam ten ośrodek bo jest naprawdę genialny.

W razie pytań jestem do dyspozycji.

Pozdrawiam


Użytkownik Art edytował ten post 18 September 2016 - 12:20


#3 xmazix

xmazix

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 71 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 September 2016 - 19:02

Co do połączenia z Jańskimi to (jeśli nic nie pomyliłem) przy dobrych warunkach jest też połączenie ratrakobusem (czy jak to nazwać) z górnej stacji Jańskich.

Co do samego Pecu byłem tylko raz i to na jeden dzień, pod koniec sezonu. Z plusów: całkiem fajny snowpark, na górze stoku łatwiejszy, niżej były wieksze hopy (o tych się nie wypowiem, bo nie próbowałem). Co do minusów: jest tylko jedno krzesło, wszystko pozostałe to orczyki. 

Odnośnie przygotowania stoków się nie wypowiadam, w noc poprzedzającą dopadało śniegu i szybko porobiły się spore muldy.

W tamtej okolicy najczęściej bywałem w Jańskich (tam też nocowaliśmy, więc mogę dać namiary na fajny nocleg), minus taki, że nie mają snowparku - jest chyba w Cernym Dole, który jest kawałeczek dalej i na tym samym karnecie, ale nie wybraliśmy się nigdy.



#4 michalb

michalb

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 11 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 October 2016 - 15:04

Dzięki za info :)