Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Sensowane Przymocowanie Kamery ?


13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Weedwood

Weedwood

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 2 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 25 January 2016 - 01:04

Siemano wszystkim :)

Mam dylemat. Mój kask nie spełnia warunków do nalepienia na niego uchwytu na kamerę. I jedyny w miarę sensowny pomysł który mi trafił do głowy to przyklejenie mocowania przed wiązanie na deskę. Poskręcałem "statyw" do kamery (z tych wszystkich mocowań,akcesorii. Wysokość pseudo statywu to około 10-15cm. I teraz tak czy to ma sens czy pod czas jazdy, skoków, nie odlepi mi się kamerka a co ważniejsze czy po paru chwilach w obiektywie nie zagości śnieg ? Wiadomo że jak wlecę w dosyć głęboki puch to już time out w filmie. postaram się kamerę jeszcze zabezpieczyć linką ,bo różnie bywa i to nie koniecznie może być moja winna :| Może macie inne metody montowania kamerki oprócz kasku ?

Czekam na szybką odpowiedź i z góry wieeelkie dzięki :)



#2 Kamool

Kamool

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 65 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 25 January 2016 - 08:40

Czemu stwierdzasz, że kask nie spełnia warunków przyczepienia uchwytu?



#3 Weedwood

Weedwood

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 2 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 25 January 2016 - 08:56

@Kamool

Dlatego że nie ma powierzchni płaskich na które mógłbym nalepić mocowanie. Jest cały zaokrąglony ewe. na boku ale tam przebiega pas googli czyli to odpada.



#4 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 January 2016 - 09:26

Nie wiem jaką kamerę masz ale GO PRO i Sony mają zaokrąglone uchwyty właśnie do montażu na kasku. Jaka masz kamerę?
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#5 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 25 January 2016 - 09:38

Wlasnie ja mam sony i przerobilem podrabiany uchwyt na glowe w ten sposob by sie montowalo go na kask i nie m aszans by odpadl:) Oryginalny uchwyt z sony zbyt obciaza pasek gogli i sie ciagle trzesie;/


  • ProDish lubi to

icon_users.png


#6 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 January 2016 - 10:09

Wlasnie ja mam sony i przerobilem podrabiany uchwyt na glowe w ten sposob by sie montowalo go na kask i nie m aszans by odpadl:) Oryginalny uchwyt z sony zbyt obciaza pasek gogli i sie ciagle trzesie;/


Montaż boczny ? Daj jakąś fotę. Ten ma pasek faktycznie się majta.
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#7 Malo

Malo

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 January 2016 - 13:20

Kiedyś próbowałem z Suction Cup z GoPro, ale niestety, po przyssaniu do deski po chwili puszczało (a na aucie podczas jazdy trzyma jak cholera). Deska to Lib SB, powierzchnia gładziutka. Może gdyby kleić na suchą, a ja na stoku przyczepiałem, więc deska była mokra mimo przecierania.

 

Żeby nie zgubić, podczepiam dodatkowo mocny sznurek z pętelkami. Z jednej strony kamera, a druga do np. lusterka albo jak na dachu do bagażnika. Na desce przyczepiłem do wiązania.



#8 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 January 2016 - 13:49

No ale powierzchnia deski w czasie jazdy się gnie a karoseria auta nie.
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#9 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 25 January 2016 - 21:36

Miałem kiedyś pożyczone takie mocowanie (nie wiem jakie dokładnie) i na nose twardej deski się w miarę trzymało. Chyba w pensjonacie przed wyjściem przyczepiałem i z pół h wytrzymało. Jak na stoku później doczepiałem to max dwa zjazdy...

#10 mloskot

mloskot

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 January 2016 - 21:45

Jeśli chodzi o montaż kamery na desce, rzuć okiem tu :)

http://www.snowboard...sg.php?th=67406

Istnieją zastępcze uchwyty wykonane z alu, te powinny być trwalsze.
Co do oderwania uchwytu lepionego na przylepiec 3M, jeśli montowany na czystej powierzchni, w temp. pokojowej, zostawiony na 24h...powinien dać radę.
Tak czy inaczej, dobrze przywiązać jakimś kawałkiem kewlaru kamerę do wiązania :)

IMHO, suction cup nie ma prawa wytrzymać biorąc pod uwagę możliwe siły.

"The hardest part about learning anything physical is starting without already knowing what it feels like to do it right!"


#11 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 13 February 2016 - 16:06

Sorka ze tak pozno ale remont mam.

Foty mocowania:

 

b2f8e60cdf4e5.jpg724563b1e7e27.jpgcca35f2d387a1.jpgd93bbecfb4713.jpg00776dbeaf52f.jpg

Na ostatnim zdjeciu widac element ktory musialem przerobic (nacialem z dwoch stron kątówką).

Patent jest lekki bardzo i wogole nie trzesie w porownaniu do oryginalu.


icon_users.png


#12 Korniszon

Korniszon

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 64 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 March 2016 - 00:30

A ktoś próbował montować — w dole podkolanowym (w zasadzie tuż pod nim), albo na łydce ?

Teoretycznie nie powinno aż tak trząść jak przy zamontowaniu na desce no i dalej od zaspania śniegiem, ale wciąż pozostają zalety — czyli ujęcie blisko ziemi przez co bardziej uwidacznia szybkość i teren po jakim się jedzie.

 

Zastanawiam się czy wystarczy jakiś jeden pasek wokół i czy uchroni to przed zsuwaniem się w dół.

 

Dopiero w tygońcu będę miał okazję spróbować.



#13 Korniszon

Korniszon

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 64 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 March 2016 - 16:06

A d*pa :-/

Też telepie obrazem, że epilepsji można dostać od oglądania.

 

To już tylko zostało mi sprawdzenie tego montowania P3O (z Perspektywy 3. Osoby). Tę taką domową wersję, co to robią zwyczajnie prostokątną ramkę z rurek pcv do plecaka, z jednego narożnika wypuszczają jedną rurkę do tyłu i na końcu zakładają jakieś ruchome/dające się korygować mocowanie do kamery.

Jedyne czego się boję przy takim "stelażu" to upadku i tego że mi się gdzieś ta odstająca rurka wbije w kark czy coś :shock: 



#14 lonnet

lonnet

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 5 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 October 2017 - 08:12

A ktoś próbował montować — w dole podkolanowym (w zasadzie tuż pod nim), albo na łydce ?

Teoretycznie nie powinno aż tak trząść jak przy zamontowaniu na desce no i dalej od zaspania śniegiem, ale wciąż pozostają zalety — czyli ujęcie blisko ziemi przez co bardziej uwidacznia szybkość i teren po jakim się jedzie.

 

Zastanawiam się czy wystarczy jakiś jeden pasek wokół i czy uchroni to przed zsuwaniem się w dół.

 

Dopiero w tygońcu będę miał okazję spróbować.

Ja zamontowałem uchwyt za pomocą taśmy szarej 3M na lewym bucie, efekt dobry, trzeba uważać przy wsiadaniu na kanapę żeby nie stracić kamery (ogólnego rodzaju zachaczenia o coś tam) ale fimy fajne, dynamiczne i czasem zasniezone, drgań praktycznie brak.