Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Włochy W Marcu 2015 - Blisko I Wysoko


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Raiden25

Raiden25

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 35 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 12 December 2015 - 12:40

Witam w Marcu wybieramy sie na wyjazd z kiloma osobami. Ostatnio bylismy w dolnie Ziller w Austrii ale teraz nie ma tam już miejsc patrząc na booking a jak są to w kosmicznych cenach. Z racji tego ze termin taki bliski Wiośnie (zapewne druga część Marca) chcemy szukać czegoś wyższego aby w razie ocieplenia nie jeździć po chlapie.

 

Wytyczne:

- blisko granicy z Austią nalepiej - czyli blisko Polski

- mile widziane jakies snowparki, niby nie śmigam super na desce ale trzeba zacząć freestylu :) dodam że w Arenie Ziller nie było tego dużo...

- Wysokość 2000-3000m.

- Różnorodność stoków, aby było szeroko i nie strasznie tłoczno

- skład decha/narty mieszany więc aby dla każdego było ok

 

Ktoś coś poradzi? Chyba że w Austrii coś ciekawego jeszcze, z tym że patrzyłem na Kitzbuhel i na Wildewrkaiser i ekipa stwierdziła że dość nisko tam jest i jak się pogoda trafi taka jak w Austri w 2014 roku czyli +12 stopni to mozemy jeździć po "błocie".



#2 Don Dżonson

Don Dżonson

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 December 2015 - 16:27

Troche mnie dziwi brak miejsc, jak od kilku lat jeżdżę na przełomie marca kwietnia, albo do Zillertal, albo Solden. I nigdy nie było problemów ze znaleznieniem lokum na bookingu choćby dzień przed wyjazdem. Więc prędzej zakładał że jeszcze nie dodali ofert niż żeby nic nie było.

#3 Raiden25

Raiden25

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 35 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 12 December 2015 - 16:28

Troche mnie dziwi brak miejsc, jak od kilku lat jeżdżę na przełomie marca kwietnia, albo do Zillertal, albo Solden. I nigdy nie było problemów ze znaleznieniem lokum na bookingu choćby dzień przed wyjazdem. Więc prędzej zakładał że jeszcze nie dodali ofert niż żeby nic nie było.

niestety oferty sa tylko rezerwacje sa bez zaliczek i chyba dlatego wszystko zarezerwowane :/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#4 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 12 December 2015 - 20:31

Zawsze zamawiałem w Zillertal miejsca na tym portalu. Miejsc chyba w 100 apartamentach wolnych i jeszcze trochę....

 

http://www.zillertal...szukaj=Wyszukaj

 

 

W dolinie w Ziller jest chyba z 7 snowparków z czego w Penken jeden z lepszych w Alpach austriackich, że nie wspomnę o parku na Hinter. Nie wiem czego Wam brakowało tam. 



#5 Don Dżonson

Don Dżonson

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 December 2015 - 01:13

Dokładnie co do infrestruktury w pomieniu kilku km możne przebierać do woli. Jak chodzi o noclegi też jest spory wybór i nigdy szukajac na ostatnia chwile nie miałem problemu ze znalezieniem czegoś fajnego.

#6 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 December 2015 - 10:52

Cała reszta pasuje, tylko nie to, że ma być wysoko 2000-3000m :)

Nie duże, ale bardzo fajne miejscówki i co najważniejsze nie zatłoczone. Ostatnio się lubuję w takich, bo się bardziej wyjeżdżę (nie licząc Hinter:) )

Gitschberg - Johtal, Plose, Alpe di Siusi i Val Gardena. Również mamy skład snowboardowo - narciarski. 


Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#7 Raiden25

Raiden25

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 35 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 13 December 2015 - 11:02

No wysoko bo niektórzy maja watpliwości co do wysokich temperatur i warunków tam panujących. W Zillertal jest o tyle dobrze ze w razie co jest lodowiec niedaleko :) Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#8 Raiden25

Raiden25

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 35 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 14 January 2016 - 08:23

Tak jak patrze to w Austrii nie ma nic od Grudnia. A jak są, to ceny z kosmosu w samych hotelach. Ostatnio było bez problemu można znaleźć nocleg na tydzień za 600-700 zł (sam w takim byłem na bardzo dużym standardzie). Teraz za ok. 1000zł jest standard hostelowy....

Macie pomysł, czy brać co jest czy czekać do ostatniej chwili z myślą że rezerwację bookingowe pospadają ?

Aktualnie szukam noclegu w okolicach Ziller, ale chyba zerknę jak tak będzie na Włochy.