Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Burton Diode Est '15


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 October 2014 - 12:30

No dobra... plany zmienione po wizycie w sklepie i pomacaniu wiązań. Tegoroczne "diody" mają sporo plusów
podstawowy to karbonowy highback zamieniono na kompozyt z domieszką karbonu. Jest twardo ale się gnie - miłe zaskoczenie.
po drugie wiązania mają paski/pompki od Genesis. Bardzo fajny prosty system pochylenia highbacka.
Za miesiąc pierwszy testing na deskach z szyną. Ma być responsywnie.

Załączone pliki


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#2 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 October 2014 - 14:29

Diode hummmmm

Plusy
- pasek na kostkę wymiata. Miałem w Genesis i jest super. Super trzyma, super wygodny i nie do zniszczenia bo jest cały z tworzywa. Szkoda że dają go tylko w Diode i Genesis.
- te paski double bucklet system - jest ok. Bardziej gładko się zapina. W tym roku nawet ulepszyli czubek paska by się lepiej wpinał.
- flex slider - to że pasek na kostkę fajne sam ochodzi o buta - to jest chyba najważniejszy bajer, który jest użyteczny. Mam nadzieję że dają 2 sztuki do pudełka.

Minusy
- brak cantingu :(. Jednak trochę czuć w kolanach. Ja przynajmniej czułem różnicę jak 1 dzień śmiagałem w Malavitach a drugi w Genesis.
no ale można sobie przynajmniej z upgradować podkładki na te z cantingiem.

Wiązki do Napinki. ja tam wolę Malavity.

Użytkownik ProDish edytował ten post 13 October 2014 - 14:32

"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#3 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 13 October 2014 - 17:43

Dobrze widzę, że ząbki na pasku są pod kątem ? :shock:
Muszę wymacać ten patent :)

#4 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 October 2014 - 19:51

Dobrze widzę, że ząbki na pasku są pod kątem ? :shock:
Muszę wymacać ten patent :)


pasek jest 2 stronny.
Na zewnątrz paski są pod kątem i służą do zaciągania.
Pod spodem pasek jest klasyczny i słuźy do utrzymania pozycji.
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#5 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 October 2014 - 22:36

Zostają też Genesisy Re-Flex (które mi się nie rozpinają) więc będę też miał mniej responsywne wiązanie

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#6 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 13 October 2014 - 22:47

pasek jest 2 stronny.
Na zewnątrz paski są pod kątem i służą do zaciągania.
Pod spodem pasek jest klasyczny i słuźy do utrzymania pozycji.


Dzięki :)

#7 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 October 2014 - 22:55

Na pierwszy rzut oka łyżka o wiele miększa od zeszłorocznej, bardzo prosty system pochylenia do przodu. Wygodne paski i strapy znane z Genesis. Wyglądają na o wiele mniej hardcoreowe niż zeszłoroczne Genesis. Tamtych nie odważyłbym się kupić

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#8 ziolas

ziolas

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 20 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 February 2015 - 14:18

Siemka,

Czy jest różnica w hibacku w matowych diode (2015) vs. Błyszczące (2014)

Chodzi mi o trwałość?

#9 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 February 2015 - 00:29

Tak. Nowy kompozyt nie jest taki kruchy


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#10 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 April 2015 - 12:32

wiązki pojeździly ostatnio z Endeavorem Clout i butami ION. Są bardzo wygodne i responsywne.  Łyżka sztywna ale bez przegięć. Do tego fantastycznie trzymający głowny strap przy tym bardzo komfortowy. To co jest ważne - z powodu dobrego tłumienia są świetnym ogniwem do słabo tłumionych butów w stylu ION. Wersję Re-Flex poleciłbym jako alternatywę dla sztywnych Unionów i Fluxów. Szczególnie te ostatnie z powodu niedużego tłumienia mogą nie być dobrymi partnerami do butów burtona, Chyba że jest się fanem ekstremalnego czucia deski.


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#11 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 April 2015 - 20:04

Edit... 

Może trochę sie zagalopowalem z tymi Fluxami. W setupie Burton Ion+ Flux DL problemem są Burki ION które są najgorzej wytłumionymi butami Burka. idąc w nich ma się wrażenie że pięta leci do tyłu i amortyzuje niczym guma w trampkach. W połączeniu z butami 32 (średnio wytłumionymi) sprawowały się genialnie. 


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)