Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Burton Ion


148 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zaq

Zaq

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 November 2013 - 17:15

Dzień dobry wszystkim, opony zimowe założone, to czas się zbudzić ;)

Czy na placu boju coś jeszcze?? Jeszcze nie byłem mierzyć, ale pamiętam słowa (palcem nie będę pokazywał) - że lepszych niż Burek butów nie ma :)
http://supersklep.pl...burton-ion-blue

Moje Flow TheOne są całe, ale w związku z tym, że młodemu urosła już stopa, a na pewno to nie jest koniec :( dojeździ w tym sezonie moje, a ja kupię sobie nowe :), a jego stare ale jak nowe ( 8 dni zjazdowych - jakiś Head z BOA chyba 39 albo 40) są do opchnięcia - ale to w stosownym dziale się wpis pojawi.
Co jeszcze zobaczyć i do czego się przymierzyć z 32, Celsius, VANS - czy może szkoda szukania, bo i tak lepsze są tylko SLX ;)
To co ważne - ta skorupa ew. każda inna polecona musi wejść w M'kę Flux'a DS??

Użytkownik Zaq edytował ten post 21 November 2013 - 17:20

Pozdrawiam
Zaq

#2 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 November 2013 - 18:07

Mam od zeszłego zimy Deeluxe ID, przez trzy sezony męczyłem Iony. Z Deeluxów jak dotąd jestem bardzo zadowolony. Wygodne i lekkie. Subiektywnie odczuwam to tak, że szybciej mi deska w nich reaguje na impulsy, No ale Iony mają ze 150dni na stoku... W każdym razie warto przymierzyć.
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#3 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 November 2013 - 18:40

ja mam IONy 2012 i jak na razie to najlepsze co miałem na nogach... odpowiednia sztywność, dobre czucie desiwa i reaktywność... generalnie w przyszłości wybierać będę może tylko pomiędzy nimi a Imperialami
no board no fun!

#4 sedzia

sedzia

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 November 2013 - 19:41

A mi z kolei IONy nie siadły - sprzedane, kupione Imperiale - sprzedane i dopiero przy Ambushach czuje komfort i zatrzymam się dłużej przy nich

Użytkownik sedzia edytował ten post 21 November 2013 - 19:43


#5 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 November 2013 - 20:16

buty oprócz tego, że powinny być dopasowane do stopy, powinny też być dobrane charakterologicznie do tego czego oczekujemy od naszego snowboardingu...

Co jeszcze zobaczyć i do czego się przymierzyć z 32, Celsius, VANS - czy może szkoda szukania, bo i tak lepsze są tylko SLX ;)
To co ważne - ta skorupa ew. każda inna polecona musi wejść w M'kę Flux'a DS??

otóż to właśnie... czy na pewno slx'y są lepsze..? lepsze wrogiem dobrego... mi na razie siedzą imperiale, ale jakie będą następne tego nie wiem... może zostanę przy tym modelu, może ion'y, a może właśnie ambush'e... na pewno pasuje mi kopyto burtka i to co robią z wielkością skorupy... @zaq - jeśli potrzebujesz bardzo wysokiej sztywności buta i pasuje ci ion - dobry wybór... jeśli nie chcesz katować nóg na maxa przymierz imperiala albo coś z całkiem innej paczki... akurat tobie sprzedawcy już żadnego badziewia nie wcisną... :uczen:

Użytkownik praxx edytował ten post 21 November 2013 - 20:17

skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#6 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 November 2013 - 20:42

Ja miałem ION z 2006 i było super. Twardo i wygodnie zarazem. Mogłem ujarzmić CSTMX na Cartelach i to właśnie chodziło.
Teraz dojeżdżam do końca ION'y z 2009 - duża poprawa w wygodzie, linkach, wykończeniu, rzepy w bucie wewnętrznym. W stosunku do tych z 2006 skok kosmiczny. Do dziś dobrze mi się w nich śmiga.
Obecnie odpalam IONy z 2011/12 (z 5 dni na stoku)- i tu polecam dokładnie mierzyć bo jak pisałem wcześniej technologia Total Comfort może namieszać w odczuciu rozmiaru.
ja musiałem zejść z rozmiarem z 43 na 43,5

waga 1 buta ION z 2009 1,107 KG
waga 1 buta ION z 2012 0,950 KG

Morgan coś pisał że waga idzie dalej w dół w modelach na ten rok :)
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#7 Plecakofil

Plecakofil

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 36 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 November 2013 - 21:09

A mi z kolei IONy nie siadły - sprzedane, kupione Imperiale - sprzedane i dopiero przy Ambushach czuje komfort i zatrzymam się dłużej przy nich

Ja też śmigam właśnie w Ambushach i jestem z nich bardzo zadowolony. Nie ma co ukrywać, że świetny but, tylko już troszkę łagodniejszy od IONów i Imperiali. Imperiale miałem na nogach, ale do ION'ów jeszcze nie mam porównania.

#8 krystian21

krystian21

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 November 2013 - 21:21

Plecakofil może coś więcej o Ambushach powiedz :excited: bo coś bum kupil i dopasował do ds30, które też myśle że kupie.

Użytkownik krystian21 edytował ten post 21 November 2013 - 21:24


#9 sedzia

sedzia

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 November 2013 - 22:43

Ambushe maja najmniejszy flex z zestawu: Ion, Imperial, Ambush. Po za tym nie moge kompletnie nic zlego o nich napisac, ale trzeba mierzyc, mierzyc i jeszcze raz mierzyc. A nóż siądą :)

#10 Plecakofil

Plecakofil

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 36 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 November 2013 - 23:46

Ambushe maja najmniejszy flex z zestawu: Ion, Imperial, Ambush. Po za tym nie moge kompletnie nic zlego o nich napisac, ale trzeba mierzyc, mierzyc i jeszcze raz mierzyc. A nóż siądą :)

No właśnie mają najmniejszy flex, dlatego wcześniej napisałem, że to łagodniejszy but od Imperiali i ION'ów :)

Plecakofil może coś więcej o Ambushach powiedz :excited: bo coś bum kupil i dopasował do ds30, które też myśle że kupie.

Standardowo polecałbym pierw przymierzyć na stopę, ale jeśli chodzi o samego buta, to jestem pewien, że świetnie się zgra z tymi fluxami. Ambush to generalnie najlżejszy model butów od Burtona. Jest dodatkowo trochę szerszy od innych modeli, przez co w moim odczuciu bardziej komfortowy, choć to pojęcie względne. Wcześniej ProDish podawał wagę ION'ów, to ja podam, że moje Ambushe ważą ok 830g. choć waga może się trochę mylić, choć nie sądzę, by jakoś znacząco.

Użytkownik Plecakofil edytował ten post 21 November 2013 - 23:48


#11 Zaq

Zaq

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 November 2013 - 09:30

ja mam IONy 2012 i jak na razie to najlepsze co miałem na nogach... odpowiednia sztywność, dobre czucie desiwa i reaktywność... generalnie w przyszłości wybierać będę może tylko pomiędzy nimi a Imperialami

Czyli w dobrą stronę zmierzam :)

buty oprócz tego, że powinny być dopasowane do stopy, powinny też być dobrane charakterologicznie do tego czego oczekujemy od naszego snowboardingu...
otóż to właśnie... czy na pewno slx'y są lepsze..? lepsze wrogiem dobrego... mi na razie siedzą imperiale, ale jakie będą następne tego nie wiem... może zostanę przy tym modelu, może ion'y, a może właśnie ambush'e... na pewno pasuje mi kopyto burtka i to co robią z wielkością skorupy... @zaq - jeśli potrzebujesz bardzo wysokiej sztywności buta i pasuje ci ion - dobry wybór... jeśli nie chcesz katować nóg na maxa przymierz imperiala albo coś z całkiem innej paczki... akurat tobie sprzedawcy już żadnego badziewia nie wcisną... :uczen:

Wiem, że lepsze wrogiem dobrego - ale ja potrzebuję w miarę sztywnego buta (Ion ma 8), bo obecnie używany Flow The One, jest właśnie na końcu skali (4,5/5)

Generalnie na desce jeżdżę (tak mi się przynajmniej wydaje ;) ) po trasach, czasem zjadę gdzieś delikatnie w świeżaka, lubię trochę pocisnąć, żadne fikołki nie wchodzą w grę ze względu na stan kolana, nic jak na razie z nim nie zrobiłem, i pewnie już tak zostanie :) bo trzyma się wszystko kupy, i lekarz mówi, nie ruszaj - to się słucham :)

Ja miałem ION z 2006 i było super. Twardo i wygodnie zarazem. Mogłem ujarzmić CSTMX na Cartelach i to właśnie chodziło.
Teraz dojeżdżam do końca ION'y z 2009 - duża poprawa w wygodzie, linkach, wykończeniu, rzepy w bucie wewnętrznym. W stosunku do tych z 2006 skok kosmiczny. Do dziś dobrze mi się w nich śmiga.
Obecnie odpalam IONy z 2011/12 (z 5 dni na stoku)- i tu polecam dokładnie mierzyć bo jak pisałem wcześniej technologia Total Comfort może namieszać w odczuciu rozmiaru.
ja musiałem zejść z rozmiarem z 43 na 43,5

waga 1 buta ION z 2009 1,107 KG
waga 1 buta ION z 2012 0,950 KG

Morgan coś pisał że waga idzie dalej w dół w modelach na ten rok :)

No to Prodish, mnie utwierdził, pierwsze kroki skieruję w sobotę do Burka. Ale nie rozumiem tego zejścia z rozmiaru, bo napisałeś jakbyś kupił większe :), czy miałeś wcześniej 43,5 i ten TC spowodował że teraz 43.

Chyba wezmę tylko ze sobą wiązki, żeby się nie okazało, że się but nie mieści :( - ale 43 Flowa siedzi jak powinien, więc mam nadzieję, że te też się zmieszczą.
Pozdrawiam
Zaq

#12 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 November 2013 - 09:40

myślę, że zmieści się bez problemu... ja zmieściłem us11.5 burtka w wiązanie "em" tegoż producenta :ok: a troll fabian z tego co pamiętam, właśnie w "emkę" fluxa wsadził swojego łapcia bodajże us11... ale może mnie demencja łapać i gdzieś potwierdzenia poszukać na forum... :bag:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#13 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 November 2013 - 11:49

Wcześniej ProDish podawał wagę ION'ów, to ja podam, że moje Ambushe ważą ok 830g. choć waga może się trochę mylić, choć nie sądzę, by jakoś znacząco.

- a jaki rozmiar masz tych Ambushów - rozmiar rozmiarowi nie równy, połówki mogą ważyć tyle samo ale na pewno rozmiar 41 nie będzie ważył tyle do 46 :)
- miększy but powinien mniej ważyć. Mniej elementów które usztywniają konstrukcję buta, głównie zewnętrznego ale też w pewnym stopniu wewnętrznego.

No to Prodish, mnie utwierdził, pierwsze kroki skieruję w sobotę do Burka. Ale nie rozumiem tego zejścia z rozmiaru, bo napisałeś jakbyś kupił większe :), czy miałeś wcześniej 43,5 i ten TC spowodował że teraz 43.


Ja miałem sytuację że zszedłem z 43 na 42,5. W nowym 43 noga mi niepewnie leżała na pięcie. Była na granicy ruszania się.
w 42,5 było jak starszym 43.
TC spowodowało że kupiłem mniejsze.
Morgan ostatnio gdzieś pisał że ma odwrotnie - że musiał iść w większe.
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#14 Plecakofil

Plecakofil

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 36 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 November 2013 - 18:50

- a jaki rozmiar masz tych Ambushów - rozmiar rozmiarowi nie równy, połówki mogą ważyć tyle samo ale na pewno rozmiar 41 nie będzie ważył tyle do 46 :)
- miększy but powinien mniej ważyć. Mniej elementów które usztywniają konstrukcję buta, głównie zewnętrznego ale też w pewnym stopniu wewnętrznego.

Właśnie myślałem czy od razu nie podać rozmiaru, ale ok, podaję teraz - 10 us, czyli 43.

Użytkownik Plecakofil edytował ten post 22 November 2013 - 18:51


#15 krystian21

krystian21

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 November 2013 - 09:33

Jeszcze jedno pytanie na temat ambushów. Jak jest z tym oznaczeniem EST? Będą się nadawać do ds-ów lub innych wiązań bez systemu EST bo z tego co wiem to podeszwe mają trochę cienszą ze względu na jakąś pianke zastosowana w wiazkach burka est. I niewiem sumie jak to się będzie sprawować, bo może stopa odpadnie po 2 godz na stoku. Tak więc proszę o poradę i to najlepiej kogoś kto smiga na takim zestawie, czyli buty est, wiązki bez est.

#16 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 November 2013 - 09:36

ja śmigam na takim zestawie od 2 sezonów i absolutnie nie czuję dyskomfortu... wręcz przeciwnie, IONy są mega wygodne B)
no board no fun!

#17 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 November 2013 - 09:51

cieńsza podeszwa EST jest tylko delikatnie cieńsza. Raczej to Marketing niż realia ale może ktoś to odczuwa.
Jest mega wygodnie i jak trzeba twardo.
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#18 krystian21

krystian21

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 November 2013 - 19:27

Po zmierzeniu kilku par butów kupilem Ambushe i zobaczymy jak to bedzie. Narazie są mega wygodne i naprawde lekkie, dobrze trzymają pietę. Oczywiście to moja opinia. Podoba mi sie pomysł z j-barem który można zastosować jak sie but troche rozbije na pięcie. Tak więc zobaczymy. Dzieki za porady.

#19 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 November 2013 - 19:44

Po zmierzeniu kilku par butów kupilem Ambushe i zobaczymy jak to bedzie. Narazie są mega wygodne i naprawde lekkie, dobrze trzymają pietę. Oczywiście to moja opinia. Podoba mi sie pomysł z j-barem który można zastosować jak sie but troche rozbije na pięcie. Tak więc zobaczymy. Dzieki za porady.


nic ci się tam nie rozbije :) j-bar jest dla tych co mają wąskie kostki
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#20 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 November 2013 - 20:00

wrócili do dodawania j-barów na wyposażeniu..? kiedyś chyba odeszli od tego...
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...