Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Alpy, Początek Sezonu


33 odpowiedzi w tym temacie

#1 Anderson

Anderson

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 17 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 12 August 2013 - 12:51

Witam forumowiczów,

Wraz z ekipą z Krakowa, poszukuję miejscówki na początek sezonu w Alpy. Nigdy w Alpach nie byliśmy więc ciężko mi jest się zdecydować na cokolwiek. Jesteśmy objeżdżeni jedynie w polskich i słowackich stokach. Nikt z nas nigdy nie był w Alpach.

Szukamy czegoś na wypad przed sezonowym boom na turystów, koniec listopada(?) Ośrodek z potencjałem, głównie chodzi nam o zróżnicowanie tras i freeride. Nie ukrywam że liczy się również cena, ale bez przesady, nie jest to główny wyznacznik wypadu.

Robiłem research po forach i naprawdę można oszaleć od możliwości :)

Może ktoś z Was jest w stanie polecić jakąś fajną miejscówkę na ten okres? Po pierwszych wrażeniach z relacji raczej przychylam się w Alpy francuskie, ale to jest jedynie takie odczucie po tym co udało mi się w google zorientować. Jak z cenami sprawa wygląda jesli chodzi o kraje alpejskie?

Z góry dziękuję Wam za jakiekolwiek nakierunkowanie zielonego :)
Pozdrawiam

#2 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 August 2013 - 13:08

Les 2 Alpes i wszystko w temacie :)

#3 Anderson

Anderson

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 17 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 12 August 2013 - 13:33

Dzięki, przynajmniej jest od czego zacząć. A powiedz mi proszę, warto uderzać w to miejsce w koniec listopada? Wiadomo, zima zimie nierówna, ale chciałbym pominąć tłumy ludzi na stacjach i zaporowe ceny wszystkiego w szczycie sezonu.

#4 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 August 2013 - 13:36

Ja tam byłem najwcześniej w październiku i było super także listopad to już pewnie puszek :)
Tłumów nie ma bo tam wyciąg na wyciągu :)
Jak bliżej to Stubai w Austrii ale ja byłem widziałem i więcej pewnie nie pojadę a do FR zawsze wracam z przyjemnością :)

#5 Anderson

Anderson

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 17 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 12 August 2013 - 14:48

A orientujesz się może Jacku, gdzie szukać noclegów? Jedziemy tam pojeździć a nie opływać w luksusach. Jaką opcję polecasz wybrać?

#6 l3wy

l3wy

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 12 August 2013 - 15:26

l2a lub val thorens, oby jak najwyżej bo listopad czasem jest super biały a czasem zielony.

#7 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 August 2013 - 16:32

We Francji trudno o luksusy ale da się przeżyć :)
Ja zazwyczaj śpię w Mejotel koło gondoli, ale sam nigdy nie załatwiałem to nie pomogę.
W Val Thorens tez byłem i tez spoko , tam troszkę lipę mieliśmy w zimie bo lawiny zasypały drogi i nie dało się zjechać autokarem jak wracaliśmy do domku :)
Ale w L2A czuje się jak w domu :D

Załączone pliki

  • Załączony plik  mej.jpg   139.8 KB   51 Ilość pobrań

Użytkownik Jaceksp edytował ten post 12 August 2013 - 16:35


#8 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 August 2013 - 17:26

o freeride w tym okresie ciężko na lodowcach tj. hinter, czy l2a...w tym okresie jest jeszcze dużo szczelin odsłoniętych, ale to wszystko zależy od opadów, w tym okresie jest różnie, pogoda niezbyt stabilna, w każdym razie b.duża ruletka..

#9 Misieek

Misieek

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 55 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 August 2013 - 19:00

Ja ze znajomymi też planujemy taki wyjazd i myślimy na razie o Livignio bo jednak bliżej niż do Francji ale jak patrzyłem teraz to ten Stubai też może być ciekawą opcją

#10 l3wy

l3wy

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 12 August 2013 - 19:07

2 lata temu na początku grudnia w livigno śniegu nie było prawie wcale. Warunki do jazdy, zrobily się przyzwoite dopiero pod koniec grudnia. w zeszłym sezonie chyba było znacznie lepiej, ale livigno to dopiero loteria
  • gajowy01 lubi to

#11 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 August 2013 - 19:23

W Livigno jedyna atrakcja to te krzesełko krajoznawcze :) chodzi chyba 2 razy wolniej niż na Skrzyczne w Szczyrku :P
  • gajowy01 lubi to

#12 l3wy

l3wy

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 12 August 2013 - 20:26

ehe, przy -15 niesamowite przezycie. gówno z 30 minut na góre jedzie:)
  • Jaceksp lubi to

#13 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 August 2013 - 23:42

Pamiętajcie, że we Włoszech jest całkowity zakaz freeride, czyli po za trasami, tylko i wyłącznie można w wyznaczonych strefach. Ciekawe miejscówki w tym okresie oferuje Austria, Kitzsteinhorn, Dachstain, Hintertuxer, Stubai, Flachau, Kauntertaler, Molltaler itd...
  • gajowy01 lubi to

#14 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 14 August 2013 - 22:25

W listopadzie zdecydowanie wyieralbym miejscowke z lodowcem.
A ze z pogodą w tym okresie to ròżnie bywa, to raczej nie decydowalbym się na tłuczenie się przez dwadzieścia godzin do Francji ( choć rzeczywiście jeździ się tam super).
Ja na początek sezonu zawsze mam taktykę obserwowania pogody i uruchamiania grupy szybkiego reagowania na 4-5 dniowy wyjazd do Austrii ... Polecam "trzy doliny" : kaunertal, pitztal ( choć oba dość małe , ale mają swoje zalety- jak jest dużo śniegu ( najlepiej tyle, zeby dalo sie zjechac do dolnej stcji kreta, choć teoretycznie zadnej wyznaczonej tray tam nie ma ;) )to pitztal na freeride jest za***isty) oraz oetztal z ośrodkiem w soelden ( choć tu troche mniej snowboardowe klimaty, ale góra zacna).
Jakoś nigdy nie przekonałem się do stubaiu oraz dachsteinu, stubai zawsze sprawiał na mńie wrażenie " ośrodka rodzinnego", takiej masy szkolek dla dzieci nigdzie indziej nigdy nie widziałem . Molltarer troche podobnie...we flachau nie byłem .
No i jest zawsze hinter - ale to na czerwiec- październik :)), jak cos już dosypie, to IMO lepiej na ktòrąś z górek z początku postu.
  • Arec lubi to

#15 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 August 2013 - 22:31

ze Stubai też nie mam zbytnio dobrych wspomnień ;) w tym okresie, oczywiście piszę o warunkach pogodowych :)

p.s. L2A we Francji od października rządzie jeżeli chodzi o warunki jezdne :)

#16 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 August 2013 - 20:30

Rok temu na spontan z Janciem i ekipą śmigneliśmy w Listopadzie / początek i się nie zawiedliśmy. Był to chyba jakiś długi weekend.
kurde musimy to w tym roku powturzyć.
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#17 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 August 2013 - 12:44

Rok temu na spontan z Janciem i ekipą śmigneliśmy w Listopadzie / początek i się nie zawiedliśmy. Był to chyba jakiś długi weekend.
kurde musimy to w tym roku powturzyć.

poprosze o założenie stosownego eventu z sensownym wyprzedzeniem ;)
no board no fun!

#18 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 August 2013 - 14:57

poprosze o założenie stosownego eventu z sensownym wyprzedzeniem ;)


zapomniałem z tego dodać że odwiedziliśmy wtedy Kaunertal i było zacnie o czym można przeczytać na forum.
Mike - na 100% takiego spontana zrobimy.
Wstępnie 7/8 - 11 listopad. W poniedziałek 11 jest wolne więc długi weekend będzie
Kaunertal otwierają (wstępna data) 11-13 październik.
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#19 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 August 2013 - 16:17

zapomniałem z tego dodać że odwiedziliśmy wtedy Kaunertal i było zacnie o czym można przeczytać na forum.
Mike - na 100% takiego spontana zrobimy.
Wstępnie 7/8 - 11 listopad. W poniedziałek 11 jest wolne więc długi weekend będzie
Kaunertal otwierają (wstępna data) 11-13 październik.


Prodishhh ty lecisz z wawy prawda ? :D

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#20 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 August 2013 - 16:35

Prodishhh ty lecisz z wawy prawda ? :D

w pod wawy ale od twojej strony :)
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama