Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Janské Lázně


46 odpowiedzi w tym temacie

#1 TonySoprano

TonySoprano

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 19 November 2012 - 21:02

Siema!
Jakie macie zdanie o tej miejscówce?
Warto tam jechać?
Jakie warunki na stokach(kolejki przy wyciągach duże)?
Imprezy jakieś są?

Liczę na waszą pomoc!
Piątka!

#2 xmazix

xmazix

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 71 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 November 2012 - 00:12

Zależy o co głównei Ci chodzi, jeśli samo jeżdżenie to jak najbardziej polecam, trasy stosunkowo szerokie i długie (ze szczytu do stacji gondoli trasa ma około 3 km, a jadąc trochę na około pewnie i więcej). Są pojedyncze odcinki gdzie się wypłaszcza i niezbyt wygodna kładka nad torem dla sanek, po której trzeba przejechać żeby dotrzeć do gondoli (często narciarze sobie powolutku podchodzą zajmując całą szerokość, co kończy się wypięciem deski i podejściem...)
Warunki bez zastrzeżeń, zwłaszcza że podczas mojego pobytu pogoda była dobra.
Snowparku chyba nie mają, w każdym razie na stronie nie wspominają, a jak byłem rok temu nie było. Jednak karnet obejmuje również Cerny Dul (kilka kilometrów dalej), a wg informacji w necie tam już jest takowy (nie sprawdzałem w praktyce).
Jeśli chodzi o ludzi - byłem w lutym (czwartek - niedziela), wydaje mi się, że w trakcie ferii polskich, ale jeszcze przed czeskimi, kolejki zdarzały się tylko przy gondoli (takie na kilka minut), głównie w środku dnia. Ja najczęściej jeździłem 4-ro osobową kanapą i wyglądało to tak, że zjazd i w zasadzie prawie od razu do góry, najwyżej kilka osób w kolejce.
Co do imprez to nawet nie sprawdzaliśmy, po całym dniu jazdy jakoś nie mieliśmy wielkiej ochoty ku temu, a do tego był konkretny mróz ;) Podczas jedynego spaceru po miasteczku w którym spaliśmy (Svoboda nad Upą) nie wyglądało ono raczej na centrum imprezowe ;) Ale tak jak mówię, nie szukaliśmy.
Tak, żeby podsumować - jeśli głównie chodzi o jazdę to zdecydowanie polecam !

#3 Finlarod

Finlarod

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 141 postów
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 20 November 2012 - 11:26

Imprezy są w Pecu ;) Zależy, jak daleko od Peca będziesz mieszkać ;)
Jak się dobrze poszuka/dogada to można znaleźć takse za grosze.
Ja akurat w Janskich jeździłam dawno, jakieś 4 lata temu. Wtedy w kolejce do gondoli można było stać i pół godziny ;/

#4 TonySoprano

TonySoprano

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 20 November 2012 - 17:20

Wielkie dzięki za odpowiedź!
A macie może jakieś namiary na zakwaterowanie w tych okolicach?

Co do tej miejscówki, to właśnie słyszałem same dobre opinie. Jedynym minusem to podobno kolejki do wyciągów. No ale 5 minut to nie problem:)

#5 Finlarod

Finlarod

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 141 postów
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 21 November 2012 - 13:23

No u mnie akurat to nie było 5min czekania, tylko 30, a czasem i więcej ;) Ekstremalne kolejki zdarzały się przy złych warunkach atmosferycznych, jak mocno wiało to wstrzymywali gondole - potem puszczali i tak w kółko. Co nie znaczy, że tak jest zawsze ;) Jak chyba miałam pecha, bo jak byłam tam dwa razy po tygodniu to zawsze akurat taka pogoda się trafiała ;/

#6 szymoński

szymoński

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 05 April 2013 - 21:47

a wiecie od której czynne wyciągi ??

#7 szymoński

szymoński

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 26 December 2013 - 20:06

Dzisiaj byłem, całkiem przyzwoicie ! Stoki w niezłym stanie, zdecydowana większość wyciągow na chodzie. W tym roku wprowadzili mozliwosc przejazdu ze szczytu janskich na pobliski pec pod sniezka. Elegancko ciagna cie skuterkiem, a potem wskakujesz do malego busika ( na gasienicach )i jestes na calkowicie innym stoku. Trzeba jednak przejsc ok. 50 matrow z buta ;)

#8 szafraanka

szafraanka

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 68 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 December 2013 - 20:13

Trzyma sie tam jeszcze coś? Bylam tydzień temu i było zwyczajne lodowisko, a teraz ciagle plusowa temperatura... chyba że na górze był jednak jakis minus..?

#9 szymoński

szymoński

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 26 December 2013 - 22:20

Powiem ci ze wedlug mnie bylo ok ! naprwade mozna bylo fajnie pojezdzic. snieg byl w przyzwoitym stanie, gorzej z nim bylo w poblizu wyciagow, no ale nie dziwota :P ok 14-15 porobily sie muldy ( dla mnie to nawet na plus :D ) ale to standardzik

#10 Snp

Snp

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 570 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 December 2014 - 10:11

Ktos w tym roku cos tam ogarnial ? I jak to wyglada cenowo ? Bo ceny podane na stronce OLABOGA :twisted: (chyba ze to korony)

#11 msolczak

msolczak

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 321 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 December 2014 - 11:13

Załączony plik  IMG_5308.JPG   87.76 KB   22 Ilość pobrań Załączony plik  IMG_5311.JPG   86.96 KB   23 Ilość pobrań Załączony plik  IMG_5314.JPG   107.96 KB   17 Ilość pobrań

Jańskie 2 dni temu. Otwarte 500m na górze, sporo śniegu ale naśnieżają na pozostałą część trasy + pada od wczoraj, więc myślę, że jak dobrze pójdzie to na weekend wjadą w całości. Może zrobię dzisiaj nowe fotki, ale nie obiecuję. W każdym razie wieczorem mogę dać znać jakie zmiany ;-)

EDIT: Ceny lepiej niż w PL, aktuanie 300cK, w sezonie chyba 600cK, ale masz karnet na wszystkie stoki skiResortu, czyli Pec, Jańskie, Velka Upa, Cerny Dul, Svoboda nad Upou, niestety bez Splinderuv Mlyna ;-) Łącznie chyba 37km tras zjazdowych, 90km biegowych narciarskich, 28km tras przygotowanych pod sztuczne naśnieżanie, 6km tras na wieczorne zjazdy, wyciąg krzesełkowy, w Jańskich kabinowy, źle?

Użytkownik msolczak edytował ten post 11 December 2014 - 11:17

  • snowmoni lubi to

#12 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 December 2014 - 11:39

bywasz tam często?
no board no fun!

#13 Snp

Snp

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 570 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 December 2014 - 11:47

Czyli odpowiedziales mi na pytanie :) Bo juz sie balem ze 1 dniowy skipass 600 PLN. To zmienia postac rzeczy oczywiscie na plus :)

#14 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 December 2014 - 11:49

patrząc na lokalne ośrodki i ich oferty na bieżący sezon to chyba będę tam zaglądał..... tak więc do zoba co niektórym :)
no board no fun!

#15 msolczak

msolczak

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 321 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 December 2014 - 12:04

W PL na stokach byłem 2 razy w historii swojego stania na desce i raczej się nie wybieram więcej ;) Tutaj jestem często, aktualnie do świąt pewnie będę :-) Ceny karnetów, noclegów, infrastruktura, klimat na +
Dodatkowo w sezonie z Wro jeździ bus ekspress narty za 50zł w dwie strony, rano jesteś na stoku, a po jeździe 16:30 wracasz do Wro.

#16 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 December 2014 - 12:18

Dodatkowo w sezonie z Wro jeździ bus ekspress narty za 50zł w dwie strony, rano jesteś na stoku, a po jeździe 16:30 wracasz do Wro.

i można degustować... :drunk:

oczywiście po jeździe... :ashamed:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#17 Respie

Respie

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 394 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 December 2014 - 13:09

Snp, wybieracie się? Miejscówka konkret, moze sie wyrwiemy w jakies ferie;)
тише едешь - дальше будешь!

#18 JaMMiQ

JaMMiQ

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 December 2014 - 15:46

ja również z chęcią dołączę jak by jakiś wypad był ogarniany :)
można też pomyśleć nad Koutami jak naśnieżą na tyle by odpalić najdłuższą 3km traskę :)

#19 Dekagram Zła

Dekagram Zła

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 58 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 December 2014 - 16:20

Jańskie 2 dni temu. Otwarte 500m na górze, sporo śniegu ale naśnieżają na pozostałą część trasy + pada od wczoraj, więc myślę, że jak dobrze pójdzie to na weekend wjadą w całości. Może zrobię dzisiaj nowe fotki, ale nie obiecuję. W każdym razie wieczorem mogę dać znać jakie zmiany ;-)


Hej, byłoby super jakbyś dał jutro po poludniu znać jak Janskie. Wstepnie wybierałem się z znajomymi do Czarnej w sobotę, ale jakby Jańskie ruszyły już pełną z dłuższymi trasami to może będą kuszącą alternatywą na niedzielę...

#20 msolczak

msolczak

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 321 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 December 2014 - 17:39

Dam znać, jutro będę tam od rana jeździł w puchu na kosiorze ;-) Na tą chwilę non stop od rana pada śnieg + działa naśnieżanie. To już wygląda konkret i zdziwiłbym się gdyby na weekend nie ruszyła długa nitka. Ale nie zapeszajmy ;-)