Skocz do zawartości




Zdjęcie

Drinki


57 odpowiedzi w tym temacie

#1 opt1c5

opt1c5

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 413 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 03 January 2010 - 03:09

Jakie są Wasze ulubione drinki i jak je się robi?

Mój ulubiony to Adam Małysz (chyba tak się nazywa)

Wódka + red bull ( do tego czasami fanta limonka lub sprite i dużo soku z owoców cytrusowych), zawsze czyje się po nim taki pobudzony, wtedy właśnie czuję, że mam aDECHAde.

#2 paDALEc

paDALEc

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 73 postów

Napisano 03 January 2010 - 04:41

Nie jestem amatorem drinków, bo wolę raczyć się browarkiem dla towarzystwa, whiskey z lodem w zacnym gronie, albo winem z kobietą, ale ostatnio na nasiadówie w lokalu, kumpel zaproponował martini z tequilą. Całkiem przyjemny smak wina, a moc sporo większa.

Inny drink który też kiedyś został przede mną postawiony to wściekły byk. Tak został przedstawiony, ale nie mogę znaleźć poprawnego przepisu, a sam sobie nie przypomnę, bo trochę już tamtego dnia wypiłem. Modyfikacja wściekłego psa, ale bodajże na śliwowicy, albo innym pierońsko mocnym specyfiku. podawane w 70ml albo nawet w 100-kach, a nie pięćdziesiątkach, czy popularnych 25-kach. Przed wypiciem podpalamy, przykrywamy otwartą dłonią (czyli musi się rozpalić, ale kieliszek nie może się zbytni nagrzać bo się poparzyć można) tak aby się całość przyssała i nie odpadła od dłoni, odwracamy kilka razy dłoń, aby wymieszać sok ze śliwowicą,  odrywamy drugą ręką i pijemy. 2 takie kieliszki na rozpoczęcie imprezy, i żołądka nam potem już nic raczej nie zaskoczy, a i w głowie zaszumi.

A ostatni drink który chciałbym polecić to żołądkowa gorzka miodowa i kieliszek :)

#3 deichkind

deichkind

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 359 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 January 2010 - 08:38

opt: wódka z red bullem no ja osobiscie nie polecam...bardzo pikawe i nerwowy niszczy... chyba nie tedy droga.

Drinki...osobiscie zdecydowanie bardziej wole robic jak pic (no moze szybkie shoty), chociąz jak swojej pani przygotowuje to zawsze cos musze podpic:
- Mojito
- Blue Lagoon
- Tequila sunrise
- Caphirina
- Powiew oceanu
- Pina colada
- White russian
- wszystkie hurricany


Temat rzeka

#4 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 January 2010 - 08:43

Co do drinków jakoś za nimi specjalnie nie przepadam, wolę czystą vodeczkę, czasami pije wściekłe psy - vodka + sok malinowy + tabasco.

#5 phaczew

phaczew

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 84 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 January 2010 - 10:37

Tez czyste alkohole wole.
No, chyba ze mojito w upalny dzien.
Piwo, wodeczka, koniaczek, wisnioweczka...

#6 blumenmehl

blumenmehl

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 834 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 January 2010 - 11:36

mysle ze te drinki co robia mi koledzy za barem nie maja zadnej nazwy http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/biggrin.gif sa mocne i dobre tyle.

#7 deichkind

deichkind

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 359 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 January 2010 - 13:23

blu.... heheh są dobre te twoje drinki bo sa mocne???  http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/tongue.gif  http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/grin.gif http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/grin.gif http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/grin.gif

#8 Bloodwyn

Bloodwyn

    Blat forumowy

  • Snowboard Summit Squad
  • 929 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 January 2010 - 13:24

Ja polecam drink UFO!!!

Wlewamy do szklanki do połowy Coca-Coli a drugie pół wódki:). Wypijamy połowe i dolewamy do pełna wódki. Wypijamy połowe i dolewamy do pełna wódki. Wypijamy połowe i dolewamy do pełna wódki. Wypijamy połowe i dolewamy do pełna wódki. Wypijamy połowe i dolewamy do pełna wódki. Wypijamy połowe i dolewamy do pełna wódki. Wypijamy połowe i dolewamy do pełna wódki.......... I tak aż do momentu aż zobaczymy UFO:D:D:D:D:D

#9 simonTorun

simonTorun

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 03 January 2010 - 13:45

Jakie są Wasze ulubione drinki i jak je się robi?

Mój ulubiony to Adam Małysz (chyba tak się nazywa)

Wódka + red bull ( do tego czasami fanta limonka lub sprite i dużo soku z owoców cytrusowych), zawsze czyje się po nim taki pobudzony, wtedy właśnie czuję, że mam aDECHAde.



uwielbiam, lecz raz jak wypilem 7 redbulli i do tego nie pamietam ile wodki to nastepnego dnia...widzialem ufo, a moze Malysza http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/smile.gif bania bollllaaaaallla:) ale i tak lubie;D

Fajny temat....poleci ktos fajny drink z tequila dla kobiety:)

#10 Bloodwyn

Bloodwyn

    Blat forumowy

  • Snowboard Summit Squad
  • 929 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 January 2010 - 13:47

UFO - teqilla + Coca-Cola:D

#11 opt1c5

opt1c5

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 413 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 03 January 2010 - 13:50

Ja ostatnio na Coca-Cole patrzeć nie mogę. 3 dni pod rząd popijałem nią wódę.

Simon co do drinka to musisz poczekać, może któraś z Pań poleci Ci dobrego drina dla kobiety.

#12 deichkind

deichkind

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 359 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 January 2010 - 13:51

Simon mówisz masz: efektowny i efektywny
Tequila Sunrise
skladniki tequila, sok pomarańczowy, sok z grenadiny oraz kostki lodu. Szklo long (najlepiej koktajlowe)

Miarka tequili + 2-3 miarki soku pomaranczowego i lod wlewasz do szklanki, dokladnie mieszasz. Na koniec wlewasz spokojnie powoli 0,5 miarki soku z grenadiny (najlepiej po sciance pod minimalnym kontem). Mozesz udekorowac plasterkiem pomaranczy. podawac z słomka!!!!

#13 simonTorun

simonTorun

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 03 January 2010 - 14:05

Simon mówisz masz: efektowny i efektywny
Tequila Sunrise
skladniki tequila, sok pomarańczowy, sok z grenadiny oraz kostki lodu. Szklo long (najlepiej koktajlowe)

Miarka tequili + 2-3 miarki soku pomaranczowego i lod wlewasz do szklanki, dokladnie mieszasz. Na koniec wlewasz spokojnie powoli 0,5 miarki soku z grenadiny (najlepiej po sciance pod minimalnym kontem). Mozesz udekorowac plasterkiem pomaranczy. podawac z słomka!!!!


znam, lecz nie moglem kupic nigdzie grenadine i jako zastepstwo daje sok z zurawiny (czytalem ze moze byc).

a cos innego??

#14 deichkind

deichkind

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 359 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 January 2010 - 14:11

Zyrawine za grenadine fuuuuj.
W Selgrosie kupisz soki barmańskie marki RIOBA za chyba15 zl litr
W makro marki Victorias chyba 13 za 0,5 (jest gestszy)
zaraz ci podrzuce 2 sprawdzone przepisy do zrobienia w polowych warunkach http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/tongue.gif

#15 simonTorun

simonTorun

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 03 January 2010 - 14:13

eeee to jak w makro jest to zaraz jade;D na pewno?? gdzie tego szukac??

a cos jeszcze dobrego, lecz co wazniejsze nie wymyslnego, mam na mysli nie z 5 alkoholi, i innych pier**l!!

i napisz ile czego a nie na miarki, nie posiadam takich, mam tylko tequile http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/grin.gif bo ja uwielbiam, lecz czysta oczywiscie http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/grin.gif

#16 deichkind

deichkind

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 359 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 January 2010 - 14:20

Stalowa Tequila
tequila, rum , wódka, mleczko/sok kokosowy, limonka, grenadina, lód

1 miarka tequili, 0,5 miarki rumu, 0,5miarki wódki, o,5soku kokosowego, kilka kropli soku z limonki i kilka grenadiny (do zabarwienia).

Wszystkie skladniki wymieszac wstrząsajac z lodem i przelac do schlodzonej szklanki. fajny różowy kolor ;)

Meksicola
tequila, limonki i coca cola, lod

2 miarki tequili + 1 miarka soku  z limonki + cola do uzupelnienia . Szklanke do 1/3 wysokosci zapelniasz lodem, wlewasz skladniki i delikatnie mieszasz, przystrajasz plasterkiem limonki. gotowe

#17 deichkind

deichkind

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 359 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 January 2010 - 14:26

Typowa miarka to 44ml. Ale spokojnie mozesz uzyc kieliszka 40 czy tez 50 ml. Wazne zebys zachował proporcje a nie czy ilosc ml sie zgadza.

No to masz ostatni z tych naprawde dobrych:P

Diabełek

tequila, limonki, sok porzeczkowy ewentualnie likier porzeczkowy, lód

3 miarki tequili + 1 miarka soku z limonki + 1 miarka porzeczki. Wszystkie skladniki wlewasz do szklanki w polowie wypelnionej lodem, starannie mieszasz... Karolina jest twoja  ;)

#18 blumenmehl

blumenmehl

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 834 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 January 2010 - 14:36

deichkind - noo dobre bo mocne ale alkoholu w nich praiwe w ogole nie czuc ;) praaawie ^^.

#19 deichkind

deichkind

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 359 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 January 2010 - 14:37

blu to przez to prawie od sylwestra dochodzisz do siebie?;) ;D ;D ;D ;D

#20 blumenmehl

blumenmehl

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 834 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 January 2010 - 17:40

nie nie to przez to ze po sywletsrze poszlam na koeljna impreze... uhhh ;(